Onun Adı Petrunya

10/10 - (1 {Puan})
Film Özeti

Onun Adı Petrunya, Makedonya’da her 19 Ocak tarihinde geleneksel ve büyük bir tören düzenlenir. Bu tören Epifani olarak adlandırılmaktadır.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Teona Strugar Mitevska

Film Oyuncuları

Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Stefan Vujisic, Suad Begovski, Simeon Moni Damevski

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

8 Kasım 2019

IMDb Puanı

6.8

Film Konusu & Özet & Detaylar

Onun Adı Petrunya, Makedonya’da her 19 Ocak tarihinde geleneksel ve büyük bir tören düzenlenir. Bu tören Epifani olarak adlandırılmaktadır. Bu törende rahip denize bir haç atar, suya atılan bu haçı çıkarmak için bölgenin erkekleri suya dalarlar. Büyük bir yarış halini alan bu törende haçı sudan çıkaran kişinin kutsanacağı, o yıl süresince refaha kavuşacağı, bir servet sahibi olacağına inanılmaktadır. Petrunya 31 yaşında genç bir kadındır, tarih uzmanıdır ve bir gün başarısız bir iş görüşmesinden dönerken bahse konu haç çıkarma törenine rastlar. Bir anda kendini tutamaz ve suya atlar. Haçı tüm erkeklerden önce bulur ve suyun dışına çıkarır. Aslında Petrunya’nın yaptığı doğru değildir çünkü geleneklere göre bu haç çıkarma törenine sadece erkekler katılım sağlayabilmekte, kadınlar katılamamaktadır.

Erkek egemen bir tören olan Epifani töreninde haçın bir kadın tarafından çıkarılması büyük bir skandal olarak nitelendirilmektedir ve törene katılan erkekler bu nedenle Petrunya’ya saldırır. Erkekler Petrunya’nın haçı geri vermesini isterlerken Petrunya’nın ise buna hiç niyeti yoktur ve erkekler ile mücadele etmeye hazırdır. Kilise haçı geri istemektedir Olay basına da yansır.

Fragman

Onun Adı Petrunya, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın