Parazit

8.5/10 - (47 {Puan})
Film Özeti

Parazit, filmde birbirinden farklı iki aile yer almakta. Park ailesi, soylu ve servet sahibi bir ailedir. Kim ailesi ise zengin olmayan ancak zekalarını da iyi kullanabilen bir ailedir.

Film Türü

Gerilim

Film Yönetmeni

Joon Ho Bong

Film Oyuncuları

Kang Ho Song, Woo-sik Choi, Park So-Dam

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

1 Kasım 2019

IMDb Puanı

8.5

Film Konusu & Özet & Detaylar

Parazit, filmde birbirinden farklı iki aile yer almakta. Park ailesi, soylu ve servet sahibi bir ailedir. Kim ailesi ise zengin olmayan ancak zekalarını da iyi kullanabilen bir ailedir. Kader ve biraz da şansla iki aile bir araya gelir ve Kim ailesinin üyeleri kendilerine çok iyi bir fırsatın sunulduğunu görür. Kim ailesinin çocukları, lise çağında bulunan Ki-woo tarafından yetiştirilmektedirler. Öğretmen ve sanat terapisti olarak Park ailesinin yanına yerleşirler. Kim ailesi üyeleri Park ailesine oldukça lüks ve vazgeçilmez hizmetler sunmakta, yavaş yavaş Park ailesinin evlerindeki her şeye el koymaktadır. Ancak günün birinde Kim ailesinin bu işlerini asalak bir misafir tehdit etmeye başlayacaktır.

Asalak misafirin gelişi, Kim ailesi üyelerinin rahatını kaçırmakla kalmayacak aynı zamanda işlerini de sekteye uğratacaktır. Bu da asalak misafir ile Kim ailesi üyeleri arasında vahşi bir savaşın başlamasına sebep olacaktır. Aralarında başlayan üstünlük mücadelesi diğer taraftan Kim ve Park ailesi arasındaki dengeleri de bozacaktır. Kasım 2019 da vizyona giren Güney Kore yapımı bu film gerilim türünde filmlerden hoşlananlar için izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır.

Fragman

Parazit, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın