Rüzgârı Dizginleyen Çocuk

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Rüzgârı Dizginleyen Çocuk, Dersleri oldukça iyi üstün zekalı bir çocuk olmasına rağmen maddi zorluklar nedeni ile okuldan atılan 13 yaşında ki bir çocuğun hikayesidir.

Film Türü Nedir ?

Dram

Film Yönetmeni Kimdir ?

Chiwetel Ejiofor

Film Oyuncuları Kimdir ?

Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor, Aïssa Maïga

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

25 Ocak 2019

IMDb Puanı

7.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Rüzgârı Dizginleyen Çocuk, Dersleri oldukça iyi üstün zekalı bir çocuk olmasına rağmen maddi zorluklar nedeni ile okuldan atılan 13 yaşında ki bir çocuğun hikayesidir. William Kamkwamba, 13 yaşında Afrika, Malavili’de maddi zorluklarla yaşayan bir çocuktur. Okumayı çok seven bir çocuk olan William, geceleri gizli gizli okulun kütüphanesine girerek okumaya devam etmektedir. Hayatta tek istediği şey ise içinde bulundukları bu yokluğa çare bulabilmektedir. Sonunda buna imkan tanıyacak bir buluşa imza atmayı başarır. Babasının eski bisikletinin parçalarını kullanarak rüzgar jeneratörü yapmayı başarmıştır. Bu başarısı gerek ailesinin hatta yaşadığı bölgenin dahi refaha kavuşmasını sağlayacaktır.

Fragman

Rüzgârı Dizginleyen Çocuk, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın