Saf

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Saf, gecekonduda yaşamlarını sürdüren bir çiftin, mahallede ayyuka çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatları anlatılmaktadır.

Film Türü Nedir ?

Dram

Film Yönetmeni Kimdir ?

Ali Vatansever

Film Oyuncuları Kimdir ?

Saadet Işıl Aksoy, Erol Afşin, Onur Buldu

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

19 Nisan 2019

IMDb Puanı

6.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Saf, gecekonduda yaşamlarını sürdüren bir çiftin, mahallede ayyuka çıkan kentsel dönüşüm söylentileri sonrasında değişen hayatlarını beyaz perdeye aktarıyor. Kamil ile Remziye, Fikirtepe’de bir gecekondu mahallesinde yaşayan evli bir çifttir. Naif bir insan olan Kamil, bitişik mahallede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde işe başlar. Uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesine mahalle sakinleri bir hayli tepkilidir. Hem kendi mahallesinde kendisine yöneltilen tepkiler hem de iş yerinde giderek artmaya devam eden baskılar, bir süre sonra Kamil’i bambaşka bir adama dönüştürür. Kamil’in yaşadıkları ise, onunla birlikte doğal olarak en çok karısı Remziye’yi etkileyecektir.

El Yazısı filmi ile tanıdığımız Ali Vatansever’in ikinci kez yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin paylaşıyor. Senaryosunu da Ali Vatansever’in yazdığı film, Fikirtepe’de yaşanan büyük kentsel dönüşümü arka planına alarak, genç bir çift üzerinden ahlak, vicdan ve bir kişisel dönüşüm hikayesi konu ediliyor.

Fragman

Saf, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın