Sarayın Gözdesi

7.5/10 - (65 {Puan})
Film Özeti

Sarayın Gözdesi, 18. yüzyılın başlarında İngiltere ve Fransa savaş halinde olmasına rağmen, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri hız kesmeden devam etmektedir.

Orjinal Adı

The Favourite

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Yorgos Lanthimos

Film Oyuncuları

Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone, Nicholas Hoult, Mark Gatiss

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

8 Şubat 2019

IMDb Puanı

7.5

Film Konusu & Özet & Detaylar

Sarayın Gözdesi, 18. yüzyılın başlarında İngiltere ve Fransa savaş halinde olmasına rağmen, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri hız kesmeden devam etmektedir. Sağlık durumu iyi olmayan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, sırdaşı, danışmanı ve aynı zamanda gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill de, bir yandan kraliçenin gittikçe bozulan sağlığı ve değişken tavırlarıyla ilgilenmekte, diğer yandan da bir nevi onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ve karizmasıyla kendisini Leydi Sarah’a sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik kökenlerine dönme şansına sahip olur. Savaş diplomasisi, Sarah için fazlaca zaman alan bir durum haline geldiğinde, Abigail kraliçenin yeni arkadaşı olma görevini üzerine alır. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e hayallerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına müsaade etmeyecektir.

Fragman

Sarayın Gözdesi, The Favourite, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın