Sen Ben Lenin

Puan Verin
Film Özeti

Sen Ben Lenin, Akçakoca kasaba meydanına yıllardır dikilmeyi planlanan ancak elle tutulur hiç bir nedeni olmayan garip bürokratik engellere takılan bir büst hikayesi anlatılmaktadır.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Tufan Taştan

Film Oyuncuları

Barış Falay, Saygın Soysal, Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

26 Kasım 2021

IMDb Puanı

6.7

Film Konusu & Özet & Detaylar

Akçakoca kasaba meydanına yıllardır dikilmeyi planlanan ancak elle tutulur hiç bir nedeni olmayan garip bürokratik engellere takılan bir büst hikayesi anlatılmaktadır. Yıllarca süren ve aşılmaya çalışılan bu bürokratik engeller Lenin’ in büstünün Akçakoca kasaba meydanına dikilme mücadelesi verilmiştir.

Heykelin hikayesi de oldukça garip olduğu ve turizmi geliştirmek için uğraşan bu sahil kasabası için bu bir fırsat olabilirdi. Lenin heykeli deniz de dalgalar vasıtasıyla sahile vurmuştur. Heykelin meydana dikilmesi kasabaya turist çekmek için iyi bir fırsat yaratacağı düşünülmektedir. Heykel meydana dikilmiştir ve bu haber çok kısa bir sürede dünyaya yayılmıştır. Başbakan ve Rus özel heyetinin katılımıyla çok daha görkemli bir törenle açılış yapılmasına karar verilerek organizasyon düzenlenir. Ancak beklenmedik bir olay hem töreni hem politik gerginlik yaratacak gerginliğe neden olmuştur. Açılıştan bir gün önce Lenin heykeli çalınmıştır.

Fragman

Sen Ben Lenin, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle