Sevgili Yoldaşlar

7.4/10 - (67 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

Sevgili Yoldaşlar, eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği diye adlandırılan şimdiki Rusya’da Novoçerkassk eyaletinde geçmektedir.

Orjinal Adı

Dorogie tovarishchi, Dear Comrades!

Film Türü Nedir ?

Dram, Tarihi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Andrey Konchalovskiy

Film Oyuncuları Kimdir ?

Yuliya Vysotskaya, Vladislav Komarov, Andrey Gusev, Yuliya Burova, Sergei Erlish

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

1 Ekim 2021

IMDb Puanı

7.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Sevgili Yoldaşlar, eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği diye adlandırılan şimdiki Rusya’da Novoçerkassk eyaletinde geçmektedir. Takvim yaprakları 1962 yılını gösterirken, ülkede gıda fiyatları artmaktadır. İnsanlar yükselen bu fiyatlar karşısında çaresizdir ve evlerine karınlarını doyurmak için yeterli yiyecek alacak ekonomik durumları her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Bir grup işçi, artan hayat pahalılığı nedeniyle hükümete karşı protesto eylemleri yürütmeye başlar. Hükümet yetkilileri bu protestoları hızlı bir şekilde bastırmak için Kızıl Ordu’yu görevlendirir. Gerekirse ateş açmaları için izin verilir. Kızıl Ordu mensubu askerler işçilerin üzerine ateş açınca 30 a yakın işçi hayatını kaybetmiştir. Ancak bu olay tüm kamuoyundan gizlenir ve cesetler ortadan kaldırılır. Bir nanne bu eylemlere karışan ve ortadan kaybolan kızını her yerde aramaya başlar. Bu olay 1992 yılına kadar gizlenmiş ancak Sovyetler Birliği’nin dağılması sonrasında gerçekler ortaya çıkarılabilmiştir.

Fragman

Sevgili Yoldaşlar, Passing, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle