Sevginin Gücü

8.5/10 - (101 {Puan})
Film Özeti

Sevginin Gücü – Leon, New York şehrinde yaşayan profesyonel bir kiralık katil Leon, aynı binada, ailesiyle birlikte Mathilda adında 12 yaşında küçük bir kız çocuğu yaşamaktadır.

Orjinal Adı

Leon

Film Türü

Gerilim, Dram, Suç

Film Yönetmeni

Luc Besson

Film Oyuncuları

Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman, Danny Aiello

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

28 Nisan 1995

IMDb Puanı

8.5

Film Konusu & Özet & Detaylar

New York şehrinde yaşayan profesyonel bir kiralık katil Leon, aynı binada, ailesiyle birlikte Mathilda adında 12 yaşında küçük bir kız çocuğu yaşamaktadır. Mathilda’nın babasının başı, bir uyuşturucu çetesiyle belaya girer. Başında aynı zamanda bir polis olan Stansfield’ın bulunduğu bir ekip, intikam almak üzere evlerine gelir. Mathilda bu olayda tüm ailesini kaybeder ve canını kurtarmak için Leon’a sığınır. Leon’un mesleğini öğrendikten sonra ondan küçük kardeşinin intikamını almasını ister. Leon, ilk başta Mathilda’nın bu isteğine sıcak bakmaz fakat Mathilda, Leon’un kalbini kazanmayı ve onu ikna etmeyi başarır. Zamanla aralarında çok kuvvetli bir sevgi bağı ortaya çıkar. Bundan sonra Leon kendisini, Mathilda’yı ailesini katleden çeteden korumaya adar.

Mathilda, New York’ta yaşayan, ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlık küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca, mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kıl payı kurtulur ve Leon’un kaldığı daireye sığınır. Leon ise çok soğukkanlı bir tetikçidir. Ancak Mathilda’ya karşı içten bir sevgi besler ve onu himayesi altına alır. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır. Mathilda’nın sıcacık yüreği, zamanla Leon’u çoktan unutmaya yüz tuttuğu duygularıyla buluşturacaktır.

Fragman

Sevginin Gücü – Leon, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın