SIFIR: Etkisiz Eleman

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

SIFIR: Etkisiz Eleman, ilkokul yıllarına kadar dayanan bir travma nedeniyle adeta hayatı kararan Vecdi’nin hikayesini konu alıyor.

Film Türü Nedir ?

Komedi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Onur Aldoğan

Film Oyuncuları Kimdir ?

Orçun Kaptan, Birgül Ulusoy, Ali Tanyeli, Volkan Kantoğlu, Gökhan Tevek

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

26 Nisan 2019

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

SIFIR: Etkisiz Eleman, ilkokul yıllarına kadar dayanan bir travma nedeniyle adeta hayatı kararan Vecdi’nin hikayesini konu alıyor. Kırklı yaşlarında bir avukat olan Vecdi, fazlasıyla içine kapanık biridir. Yıllardır psikolojik sorunları ile boğuşmakta olan Vecdi, bu nedenle mesleğinde de bir türlü dikiş tutturamaz. Ne hakkını arayabilen, ne de kimseye itiraz edebilen bir adam olan Vecdi, hayatı boyunca hep alttan alan birisi olmuştur. Tam anlamıyla pasif bir insan olan Vecdi, eşi Gülay’ın da desteği ile bu sorunundan kurtulmaya çalışır. Eşinin yönlendirmesiyle bir psikoloğa gitmeye karar veren Vecdi, yaşamını alt üst eden bu probleminin ta ilkokul yıllarında yaşadığı bir travmadan kaynakladığını öğrenir.

Matematik sınavı sonucu beklediğinden daha düşük olan ve itiraz etmek için parmak kaldıran Vecdi, öğretmeninin beklenmedik sert tepkisi ile karşılaşmıştır. O gün bu gündür, bu olayın yıkıcı etkileri ile mücadele etmeye çalışan Vecdi’nin, yaşadığı travmanın etkisinden tamamen kurtulması için yapması gereken tek bir şey vardır. O da, yirmi beş yıl önce bu duruma sebep olan öğretmenini bulup, aldığı düşük nota itiraz etmektir.

Fragman

SIFIR: Etkisiz Eleman, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın