Solaris

Puan Verin
Film Özeti

Solaris, belirgin bir bilince sahip bir gezegendir. Gezegene gelen dünyalı insanların zihinleri ile oynamak ise sahip olduğu en büyük güç ve kabiliyettir.

Film Türü

Bilim-Kurgu, Dram, Gizem, Romantik

Film Yönetmeni

Steven Soderbergh

Film Oyuncuları

George Clooney, Viola Davis, Ulrich Tukur, John Cho, Natascha McElhone

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

21 Şubat 2003

IMDb Puanı

6.2

Film Konusu & Özet & Detaylar

Solaris, belirgin bir bilince sahip bir gezegendir. Gezegene gelen dünyalı insanların zihinleri ile oynamak ise sahip olduğu en büyük güç ve kabiliyettir. İnsanların bilinçaltına girip müdahalelerde bulunarak, hafızalarındaki her şeyi maddeleştirir. Solaris gezegeninde olanları araştırmak için görevlendirilen ve ilgili üsse gönderilen kişi de gezegenin bu muazzam gücünden payını alacak ve böylesi bir gizemle büyülenirken kendi geçmişi ile yüz yüze gelecektir. Efsanevi yönetmen Tarkovski’nin üzerinde çok konuşulan bu yapıtı, bazı yerlerde Kubrick’in 2001’ine Rusya’nın verdiği cevap olarak da nitelendirilmektedir. Fakat genel olarak bağımsız bir çalışma olduğu konusunda çoğu sinema eleştirmeni hemfikirdir. Öyle ki bir roman uyarlaması olmasına karşın özgünlüğünü koruduğu da söylenebilir.

Fragman

Solaris, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın