Son Kale Hacıbey

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Son Kale Hacıbey, 18. yüz yıl sonlarında Osmanlı İmparatorluğu, Karadeniz kıyılarında Rus İmparatorluğu ile büyük bir savaş içerisine girişmiştir.

Film Türü Nedir ?

Tarihi, Savaş, Aksiyon

Film Yönetmeni Kimdir ?

Konstantin Konovalov

Film Oyuncuları Kimdir ?

Yurdaer Okur, Deren Talu, Aleksandr Polovets, Oleg Simonenko, Aleksandr Sokolov

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

23 Ekim 2020

IMDb Puanı

6.6

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Son Kale Hacıbey, 18. yüz yıl sonlarında Osmanlı İmparatorluğu, Karadeniz kıyılarında Rus İmparatorluğu ile büyük bir savaş içerisine girişmiştir. Artık son kale olarak Hacı Bey Kalesi kalmıştır. Tuna Siçi Kozakları, savaş ile ilgili gizli içeriğe sahip bir mesajı Andrey ile kale komutanı olan Ahmet Paşa’ya gönderirler. Ahmet Paşa’nın Sultan üzerinde etkisi hayli fazla olduğundan bu gizli emsajı deniz yolu ile Sultan’a iletebilecektir. Ancak Hacıbey Kalesi düşman tarafından ele geçirilir, yaralanan Ahmet Paşa zindana atılır. Paşanın Ukraynalı bir kadından olan tek kızı Fatma kurtulmuştur.

Paşa, Fatma’yı Dinyester ile Tuna nehirleri arasında üzüm bağları olan gizli bir köye gönderir. Yolda Rus askerleri Fatma’ya saldırırlar ama Andrey Fatma’ya yardım eder. Bu sırada Andrey yaralanmıştır ve Fatma onu üzüm bağına getirir. Andrey iyileşip yoluna devam etmek üzeredir ancak Fatma, “Hacıbey ele geçirildi” diye haber vererek onu durdurur. Andrey, Kozak’ların mektubunu İstanbul’a göndermenin yolunu bulmakla görevli Fatma vasıtası ile bunu yapabilecektir ama oraya gidecek biri gerekmektedir.

Fragman

Son Kale Hacıbey, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın