The Peripheral 1. Sezon

Puan Verin

Amazon Prime‘da yayınlanmakta olan The Peripheral 1. sezonu platformda kısa bir süre önce izleyiciler ile buluştu. Bilim Kurgu, Gizem ve Gerilim, Drama türlerini içeren dizinin bu sezonu 8 bölümden oluşmakta olup, her bölüm yaklaşık olarak 60 dakika süreye sahiptir.

Dizide genç bir kadın küçük bir kasabada yaşamını sürdürmektedir. Günlük işler ve kasaba hayatı bu genç kadını boğarken onun tek motivasyonu bilgisayarda oyun oynamaktır. Bu genç kadın bilgisayar oyunlarında oldukça yeteneklidir. Günün birinde bir şirket ona bir iş teklifi ile gelir. Yeni bir sistemin testi için görevlendirilen genç kadın, oyun sayesinde aşk hayallerini gerçekleştirecektir. Ancak bu esnada ailesi de büyük bir tehlike altındadır.

The Peripheral 1. Sezon 1. Bölüm

Hayata dair pek seçenek sunmayan küçük bir kasabada sıkışıp kalan Flynne Fischer, gazi ağabeyi ve hasta annesi Ella’ya destek olmak için geleceği olmayan bir işte çalışan parlak bir bilgisayar oyuncusudur. Ağabeyi onu SIM olarak bilinen gelişmiş bir oyunda yardım etmeye ikna eder. Flynne görmemesi gereken bir şey görür ve gerçek hayatta tehlike kapılarını çalar.

The Peripheral 1. Sezon 2. Bölüm

Bir grup paralı askerler aile evine saldırır. Flynne, bazı cevaplar bulmak için başlığı tekrar takar ve bunun bir oyun olmadığını, gelecekte 70 yıl ileri götüren bir zaman makinesi olduğunu keşfeder. Flynne Wilf ve Lev ile bir anlaşma yapar ve Aelita’yı bulmaya yardım etmeyi kabul eder.

The Peripheral 1. Sezon 3. Bölüm

Flynne ve Wilf Aelita’yı bulmak için birlikte çalışır. Bu sırada Burton yeni bir tehdidi yok etmek için adımlar atar.

The Peripheral 1. Sezon 4. Bölüm

Flynne’in sağlığı kötüleşir. Wilf, Flynne’I Clanton’da ziyaret eder ve bu ilişkilerini güçlendirir. Flynne geleceği ile ilgili gerçeği öğrenir.

The Peripheral 1. Sezon 5. Bölüm

Flynne’in hayatı yeniden tehdit altındadır ve bu yüzden Cherise ile yüzleşmesi gerekir.

The Peripheral 1. Sezon 6. Bölüm

Flynne ve Wilf Aelita’nın Londra’yı yok etmek isteyen Neoprimlerle olan bağlantısını keşfeder. Müfettiş Lowbeer Londra’ya gelir ve Flynne, Burton ve Conner ile buluşmak ister.

The Peripheral 1. Sezon 7. Bölüm

Flynne, Burton ve Conner Lowbeer ile buluşur ve bir teste tabi tutulurlar. Bu sırada, Ella’nın hayatı tehlikededir ve Tommy, şerif ve Corbell Pickett ile kendi yöntemlerini kullanarak mücadele eder.

The Peripheral 1. Sezon 8. Bölüm

Tommy yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşir. Ash alışılmadık bir müttefikin yardımını ister. Cherise TB’den çalınan verilerin yanlış ellere düşmesini engellemek için topyekûn saldırı başlatır. Lowbeer, Flynne’e Ella‘yı kurtaramayacağını söyler. Wilf, Flynne’e geçmişini anlatır. Aelita asıl amacını açıklar. Flynne Dünya’yı kurtarmak için kendi hayatıyla kumar oynar.

Yorum yapın