The Sandman

Puan Verin
Dizi Özeti

The Sandman, Yıllarca süren tutsaklığın ardından Düşler Kralı Morpheus, ondan çalınanları bulup gücünü geri kazanmak için dünyalar arasında bir yolculuğa çıkar.

Dizi Türü

Amerikan fantezi dram

Yönetmen

Neil Gaiman, Allan Heinberg

Oyuncular

Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Vivienne Acheampong

Sezon Tarihi

5 Ağustos 2022

IMDb Puanı

8.1

Dizi Konusu

The Sandman, Yıllarca süren tutsaklığın ardından Düşler Kralı Morpheus, ondan çalınanları bulup gücünü geri kazanma peşine düşer. Uyanık dünyada kaçak bir kâbusu arayan Morpheus, Ölüm’ü çağırıp tutsak etmek isteyen okült uzmanı Roderick Burgess’in eline düşer. Güç eşyalarını yani kumunu, yakutunu ve miğferini bulmak için yola koyulan Morpheus, birbirleriyle hiç anlaşamamalarıyla tanınan iki kardeşi ziyaret eder. Morpheus, kumunu ele geçirdiği bilinen son kişiyi bulur ve insanlık hakkında beklenmedik bir ders alır. Ethel, oğlunu ziyaret eder. Miğferinin nerede olduğuna ilişkin bir ipucu, Morpheus’u Lucifer ile bir görüşme yapmak zorunda bırakır. Kafası karışan John, bir hayırseverden yardım alır.

Morpheus hazırlıksız yakalanınca etrafındaki insanları izlemek için bir restorana oturan John gerçek ve yalanlara dair teorisini sınar. Testin sonuçları ise korkunç olur. Kendini bir amaçtan yoksun hisseden Morpheus, çalışkan ablasını takip eder. Ona öğüt veren ablası, onu eski bir tanıdıkla yeniden bağ kurmaya teşvik eder. Lucienne, Morpheus’a rahatsız edici haberler getirir. Rose Walker ailesini aramaya çıkar. Hayranları, Korintli’nin dikkatini çekmeye çalışır. Morpheus kayıp eserlerinden birine yaklaşırken Rose, kardeşini bulma çabalarına hız verir ve farkında olmadan bir arkadaşının rüyasının gerçekleşmesini sağlar. Düş Dünya rahatsız edici tuhaf olaylarla sarsılırken Rose yeni bir arkadaşla yolculuğa çıkar. Korintli, bir misafirle birlikte tüyler ürpertici bir fuara katılır. Düş girdabı giderek güçlenirken ve diyarlar arasındaki duvarlar zayıflarken Rose zor bir karar vermelidir. Morpheus, Korintli ile karşı karşıya gelir.

Fragman

The Sandman, Dizi konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın