The White Princess

Puan Verin
Dizi Özeti

The White Princess, Yeni Tudor kralı 15. yüzyıl İngilteresi’ne barışı getirmek için Yorklu Elizabeth ile evlenir. Ne var ki çiftin arasında fazla uyum yoktur.

Dizi Türü

Amerikan Dizileri

Yönetmen

Philippa Gregory

Oyuncular

Jodie Comer,Jacob Collins Levy,Michelle Fairley

Sezon Tarihi

2022

IMDb Puanı

7.5

Dizi Konusu

Philippa Gregory’nin “Boleyn Kızı” adlı romanından uyarlanan; Yeni Tudor kralı 15. yüzyıl İngilteresi’ne barışı getirmek için Yorklu Elizabeth ile evlenir. Ne var ki çiftin arasında fazla uyum yoktur. Ölen sevgilisi III. Richard’ın yasını tutmaya devam eden York Prensesi Elizabeth, yeni İngiltere kralıyla tanışmak için evliliklerinden önce yola çıkar. Henry krallık turuna çıkarken Lizzie onun kendisine bağlanmasını sağlamak için ne mümkünse yapar. Bu sırada Lizzie’nin annesi, Henry’yi devirme planlarını sürdürmektedir. Henry ve Lizzie ilk oğulları, Arthur’u kucaklarına alır. Bir vârisin doğumu ülkeyi birleştirir ama Tudor ve York ailelerinin birbirinden daha çok kopmasına yol açar. Leydi Margaret, Henry ile Lizzie’nin arasına girer. Bu sırada Burgonya Düşesi ve onun donanma gemileri İrlanda’ya doğru yola çıkar.

Yedi yıl süren barışın ardından Lizzie ve Henry, Burgonya’dan bir davet alır. Leydi Margaret, Jasper’ı bir sırrına ortak eder. Henry ve Lizzie, oğulları Arthur’un nişanını ayarlamak için İspanya’ya doğru yola çıkar. Bu sırada Burgonya’daki karışıklık savaşla sonuçlanır. Richard olduğunu iddia eden kişi esir alınıp İngiltere’ye getirilir. Richard’ın gelişi, Lizzie ve Henry’nin evliliğinde yeni bir çalkantıya sebep olur. Lizzie, sözde sahtekârdan, onu öldürmeden kurtulmak ister. Ancak yeni iblisler ve eski lanetler yüzünden kan dökülmek zorundadır.

Fragman

The White Princess, 1.Sezon, Dizi konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, tüm bölümler, imdb, inceleme, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın