Tomris – Tomiris

Puan Verin
Film Özeti

Tomris – Tomiris, M.Ö. 6. yüzyılda yaşayan Türk tarihinin en büyük kadın savaşçısı, Saka (İskit) Türklerinin Başbuğu Tomris Hatun‘un hayatı ve mücadeleleri konu ediliyor.

Film Türü

Dram, Tarihi

Film Yönetmeni

Akan Satayev

Film Oyuncuları

Almira Tursyn, Adil Akhmetov, Erkebulan Dairov, Aizhan Lighg, Berik Aytzhanov

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

3 Eylül 2021

IMDb Puanı

6.1

Film Konusu & Özet & Detaylar

M.Ö. 6. yüzyılda yaşayan Türk tarihinin en büyük kadın savaşçısı, Saka (İskit) Türklerinin Başbuğu Tomris Hatun‘un hayatı ve mücadeleleri konu ediliyor. Pers Kralı İkinci Kyros’u bozguna uğrattığı savaşla adını dünya tarihine yazdırarak önemli bir konum edinmiş olan Tomris Hatun‘un hayatına ışık tutmaktadır.

M.Ö 6. yüzyılda, kocasının ölümüyle tahta geçmek zorunda kalan Tomris Hatun, askeri dehası, kıvrak zekası, taktiksel ve politik becerileriyle dağılmakta olan İskit-Saka İmparatorluğu’nu yeniden Orta Asya’nın hakimi yaptı. Ordusuna komutanlık ettiği savaşta, devrinin en güçlü devleti Pers İmparatorluğu’nu yenerek Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Fragman

Tomris – Tomiris, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın