Tuzak Dizisi Umut Yörükoğlu / Çınar Yılmaz Kimdir?

10/10 - (1 {Puan})

TV 8 ekranlarında yayın hayatına başlayan Tuzak dizisi konusu, karakterleri ve oyuncu kadrosu ile büyük merak uyandırmayı başardı. İzleyiciler dizide yer alan karakterleri ve bu karakterlere hayat veren oyuncuları öğrenmeyi merakla beklemekte.

Tuzak dizisinde yer alan baş karakterlerden Umut Yörükoğlu – Çınar Yılmaz karakterini oyuncu Akın Akınözü canlandırmaktadır.

Akın Akınözü Kimdir? Kaç Yaşında ? Sosyal Medya Hesapları

Akın Akınözü Kaç Yaşında

22 Eylül 1990

Akın Akınözü Boyu

1.80 m

Akın Akınözü Nereli

Ankara

Akın Akınözü Instagram – Twitter

 AkinAkinozu akinakinozu/

1990 yılının Eylül ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Ankara doğumludur. Ünlü oyuncu hakkında pek fazla kişinin bilmediği bir konuda iki isme sahip olmuştur. İlk ismi Süreyya’dır. 17 yaşında iken dünyanın diğer ucuna gitmiş ve 6 sene Amerika’da yaşamıştır. Tek çocuk olarak annesinin yanında yetişmiştir. Annesi ekran severlerin yakından tanıdığı usta oyuncu Özlem Akınözü‘dür.

TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunudur. Amerika’da Üniversite eğitimini Matematik bölümünde tamamlamıştır. Dünyanın en üniversitelerinden olan UC-Berkeley mezunudur. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde de oyunculuk eğitimi alan Akınözü günümüzde Gökçe Altan Ajans’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim: Santa Monica College, Kaliforniya Üniversitesi, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları.

2014 yılında Azrail adlı kısa filmde oynamıştır. İsmini ise ekran severler ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde canlandırdığı İvan Ali karakteri ile duymuştur.

Yorum yapın