Uçuş 811

Puan Verin


Dram ve gerilim türünde bir yapım olan Uçuş 811 filmi, 10 Mart 2023 tarihinde vizyona girmiştir. 1 saat 27 dakika süreye sahip olan filmin baş rollerinde Burcu Kara, Emre Karayel, Yosi Mizrahi gibi isimler yer almaktadır.

“Uçuş 811” filminin konusu, gerçek bir olaydan esinlenerek yapılmıştır. Film, 1989 yılında meydana gelen United Airlines 811 sefer sayılı uçuşunun dramatik bir anlatımını sunmaktadır.

Filmde, Boeing 747 tipi bir yolcu uçağı Los Angeles’tan Auckland’a gitmek için havalandıktan kısa bir süre sonra bir hava kazası geçirir. Uçaktaki yolcular ve mürettebat, uçakta meydana gelen bir basınç düşüşü nedeniyle panik yaşamaya başlarlar.

Uçağın sağ ön kapağı açılmış ve uçaktan birçok yolcu ve bagaj dışarıya fırlamıştır. Bu durumda pilotlar, uçağı kontrol etmeye çalışırken aynı zamanda hayatta kalan yolcuları ve mürettebatı kurtarmak için mücadele verirler.

“Uçuş 811” filminde, kazadan kurtulanların hayatta kalma mücadelesi ve kurtarma operasyonu anlatılmaktadır. Ayrıca, uçak kazasının ardındaki teknik nedenler ve sorunlar da filmde ele alınmaktadır.

Yorum yapın