Vizyonda Hangi Filmler Var? ( 6 Ocak 2023)

8.1/10 - (101 {Puan})

2023 yılının ilk haftasını yaşadığımız bu günlerde senenin ilk filmleri de vizyondaki yerini alıyor. Haftanın sinema filmlerini sizler için derledik. Bu hafta vizyondaki filmler ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Bu hafta sinemada hangi filmler var gelin hep birlikte göz atalım;

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler ( 6 Ocak 2023)

Sevda Mecburi İstikamet

Selim, Yeşilçam’da oldukça başarılı birisidir. Bir film çekimi sırasında Sevda isimli genç bir kıza aşık olur. Evlenirler ve Suna isminde bir kızları olur. Her şey çok güzel ilerlerken Suna 4 yaşına bastığında otizm teşhisi konur. Selim bir yanda kariyeri diğer yanda ise ailesi arasında kalır. Kızını ve eşini, Çanakkale’de yaşamakta olan ailesinin yanına gönderir. Selim kısa süre içinde kendini tekrar yoğun bir şekilde işlerine verir. Ancak bir süre sonra eşi Sevda’nın hasta olduğunu öğrenir. Sevda bir süre sonra hayatını kaybedince Selim artık büyümüş bir kız olan Suna için işlerini geride bırakır ve onunla yarım kalan hikayesine devam eder.

Düşeş 1 – Mafya Sızıntısı

Tarkan ve Serkan iki dost delikanlıdır. Günün birinde istemeden internette bir suça iştirak ederler. Bu nedenle ahlak polisleri tarafından göz altına alınırlar. Bu sırada emniyet teşkilatı ünlü mafya lideri Boğa İsmet’e operasyon düzenlemek üzere hazırlık yapmaktadır. Ama kendi personelinin zarar görmesini istemezler ve Tarkan ile Serkan’a mafyaya sızma görevi verirler. Ancak hesaba katmadıkları bir şey vardır. O da Serkan ve Tarkan’ın yaptıkları salaklıklar ile emniyet ve mafyayı birbirine düşüreceği gerçeğidir.

Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa

Akın, astronomi kulübünün en gözde öğrencilerinden birisidir. Günün birinde dünya yörüngesinde bulunan bir uzay gemisi olduğunu keşfeder. Bu haber dünya çapında ses getirir. Uzay gemisi ile alakalı bir çok haber dünyadaki haber bültenlerinde ve gazetelerde yayınlanır. Bu keşfin yapılmasında Hayri’nin de katkısı olmuştur ve bu da ona bir şöhret kazandırır. Uzay gemisinde bulunan uzaylının dikkatini Hayri çeker ve Hayri’yi bularak onun yardım etmesini istemek üzere harekete geçer.

Fabelmanlar

Film, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in çocukluğundan da izler taşımaktadır. 2. Dünya savaşı yıllarında geçmekte olan filmin ana kahramanı Sammy Fabelman, ailesi ile birlikte Amerika’nın Arizona eyaletinde yaşamaktadır. Mütevazi bir hayata sahiptirler. Sammy, sinema ve film dünyasının büyüsüne kapılmıştır. Sinema ile ilgili olarak sürekli kendini yetiştirme ve geliştirmeye çalışmaktadır. Arkadaşları ile hep daha büyük bir film çekmek isteyen Sammy bir yandan da ailesi ile ilgili konularda sorunlar yaşamaktadır.

Metronom

Film 1972 yılında ve Romanya’da geçmektedir. Ana, 17 yaşında genç bir kızdır. Erkek arkadaşı bir kaç gün içinde ülkeden kaçacak ve bir daha geri dönmeyecektir. Ana bunu öğrenir ve son günleri beraber geçirmeyi kararlaştırırlar. Bir kaç arkadaş evde toplanırlar ve ülkede dinlenmesi yasak olan Özgür Avrupa Radyosu’nu dinlemeye başlarlar. Ancak bu arada polisin eve baskın yapacağından habersizdirler.

Evlad-ı Cin

Yerli korku türündeki filmde küçük yaşta bir cin tarafından evlat edinilen bir çocuğun yaşadığı travmatik olaylar konu edinilmektedir.

Yorum yapın