Yeşil Rehber

8/10 - (10 {Puan})
Film Özeti

Yeşil Rehber, alanında oldukça ünlü olan başarılı Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley, plak şirketinin organize ettiği bir turne kapsamında, ırkçılığın tüm boyutlarıyla hüküm sürmeye devam ettiği güney eyaletlerine gidecektir.

Orjinal Adı

Green Book

Film Türü

Romantik, Dram

Film Yönetmeni

Peter Farrelly

Film Oyuncuları

Mahershala Ali, Viggo Mortensen, Linda Cardellini, Don Stark, Sebastian Maniscalco

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

29 Kasım 2018

IMDb Puanı

8.2

Film Konusu & Özet & Detaylar

Yeşil Rehber, alanında oldukça ünlü olan başarılı Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley, plak şirketinin organize ettiği bir turne kapsamında, ırkçılığın tüm boyutlarıyla hüküm sürmeye devam ettiği güney eyaletlerine gidecektir. İtalyan orta sınıf bir aileden gelen Tony Lip’in ise çalıştığı gece kulübü geçici olarak kapatıldığından, bir süre idare edecek bir işe ihtiyacı vardır. Günlük yaşam tarzları ve karakterleri bakımından birbirlerine taban tabana zıt olan bu iki adam, siyahlara vatandaşlıkta eşit haklar sunulmuş olmasına rağmen bariyerlerin hem kafalarda hem görünürde halen kalkmadığı günlerde, Amerika’nın ‘ötekiler’ açısından en sorunlu şehirlerine doğru sekiz haftalık bir turneye çıkarlar. Ünlü müzisyen turne kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok şehre uğrayacaktır.

Kendisi ile şehir şehir gezecek olan şoförü Tony, yolculuk boyunca Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için Yeşil Rehber adlı kılavuz kitaptan faydalanır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu zorlu seyahatte ırkçılıkla, çeşitli zorluklarla ve bazen de beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmayı başarabilecek midir?

Fragman

Yeşil Rehber, Green Book, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın