Yıldızlararası

10/10 - (1 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

Yıldızlararası, Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin yok olmasına sebebiyet veren bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek, tarım toplumu seviyesine düşmüştür.

Orjinal Adı

Interstellar

Film Türü Nedir ?

Macera, Bilim-Kurgu

Film Yönetmeni Kimdir ?

Christopher Nolan

Film Oyuncuları Kimdir ?

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Casey Affleck, David Oyelowo

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

7 Kasım 2014

IMDb Puanı

6.8

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Yıldızlararası, Interstellar, Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin yok olmasına sebebiyet veren bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek, tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper, ailesi ile birlikte bir mısır tarlası işletmektedir. Cooper’ın on yaşındaki kızı Murph, odasında bir hayaletin kendisi ile iletişim kurmaya çalıştığını düşünmektedir. Sonrasında Murph’un hayaletinin işaret ettiği bilinmeyen istihbaratın, yerçekimsel dalga kullanılarak kodlandığını keşfederler. Tozlar üstünde kalan ikili sistemde yazılı koordinat, Cooper ve kızını NASA’ya ait gizli bir üsteki Profesör John Brand’e götürür. Profesör Brand’in, “Onlar” diye tanımladığı dünya dışı bir zekanın, Satürn yakınında bir solucan deliğini açtığını, insanlığa başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen bulması için bir umut verdiklerini söyler.

NASA’nın Lazarus görevleri, dev bir kara delik olan Gargantua yörüngesinde üç adet potansiyel yaşanabilir gezegen belirlemiştir. Miller, Edmund ve Mann gezegenleri, isimlerini keşif için oraya giden astronotlardan almıştır. Cooper’ın pilotluğunu yaptığı Endurance uzay aracı ile beraberindeki astronotların görevi, bu gezegenlerdeki uzay istasyonlarından gelen verilere bağlı olarak, hangi gezegenin yaşanabilir olduğunu araştırmaktır. Aslında her şey bir döngüden ibarettir.

Fragman

Yıldızlararası, Interstellar, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın