Zebun

3/10 - (72 {Puan})

Film Türü

Korku

Film Yönetmeni

Mesut Erbaş, Hakan Yusufoğulları

Film Oyuncuları

Hakan Akgün, Sema Şimşek, Almina Kahraman, Murat Ercanlı, Afrikalı Ali

Vizyon Tarihi

29 Nisan 2022

IMDb Puanı

3.1

Film Konusu

Zebun, gördüğü halüsinasyonlar nedeniyle hayatı kabusa dönen genç bir adamın hikayesini konu alıyor.

Kenan, genç ve başarılı bir iş insanıdır. Karısı Esma ve küçük kızı ile mutlu bir hayatı olan Kenan, çıktığı bir iş gezisinden döndüğünde, bir takım tuhaf olaylara şahit olur. Olanları mantık düzlemine oturtamayan Kenan, yaşananları iş yoğunluğuna verir. Fakat halüsinasyon görmeye başladığında ve artık yaşantısını kontrol edemez hale geldiğinde, olup bitenleri yakın arkadaşı Burak’a anlatır. Burak’ın tavsiyesini dinleyerek, önce psikoloğa başvuran, ardından da bir hocaya giden Kenan’ın yaşamında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kenan, içine düştüğü bu cehennem azabından kurtulabilmek için gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

Yaşanmış, gerçek bir hikayeden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan Zebun, ülkemizde çekilen korku filmleri arasında en yüksek bütçeye sahip. Bu sıra dışı korku filminin senaryosunda olduğu kadar, çekimlerinde de önemli ve duyarlı tutumlara yer verilmesi, filmin enerjisini seyirciye çok farklı bir şekilde aktaracağını garanti ediyor. Örneğin; çekimler sırasında filmde yansıtılan sahnelerin aksine hiç bir canlıya zarar verilmemesi ve küçük oyuncu Almina’nın ürkütücü sahnelerin içinde yer almasına rağmen, bunu bir eğlence olarak algılaması için yapımcılar tarafından pedagog görevlendirilmesi gibi. ZER Film ile HM Production’ın yapımını üstlendiği korku filmi Zebun, Mart 2020’de gösterime girecek.

Zebun, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın