Zendaya Coleman – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

8.3/10 - (25 {Puan})

Şarkıcı, oyuncu ve aynı zamanda dansçı olan Zendaya, tam adı Zendaya Maree Stoermer Coleman‘dır. 1 Eylül 1996 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelmiştir. Disney Channel ekranlarında yayınlanan Haydi Çalkala isimli (Orijinal ismi ”Shake It Up”) sit com dizide rol almıştır. Dizinin dünya genelinde milyonlarca izleyiciye ulaşması ile birlikte şöhret olmuştur.

2012 yılında Disney Channel için çekilen Frenemies isimli filmde Bella Thorne ile birlikte baş rolü paylaşmıştır. “Örümcek Adam: Eve Dönüş” ve “Örümcek-Adam: Evden Uzakta” isimli filmlerde Michelle rolünü üstlenmiştir. Dune Çöl Gezegeni ve Dune : Part Two filmlerinde Chani karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Euphoria isimli dizide Rue Bennett karakteri ile baş rolde yer almıştır. Oyunculuk deneyiminin yanında müziğe de yeteneği olan Zendaya, 2013 yılında kendi adını verdiği ilk stüdyo albümünü çıkarmıştır.

Zendaya’nın 3’ü kız 2’si erkek olmak üzere 5 kardeşi daha bulunmaktadır. Profesyonel kariyerine çocuk yaşta modellik yaparak başlamıştır. Göz rengi Ela, saç rengi ise koyu kahverengidir. Anne ve babası öğretmen olan Zandaya, eğer ünlü olmasaydı anne ve babası gibi öğretmen olacağını düşünmektedir. Bir zamanlar bir televizyon reklamında Selena Gomez’in yedek danscılığını yapmıştır. En sevdiği yemek Burrito isimli bir Meksika yemeğidir.

Zendaya Kaç Yaşında | Doğum Tarihi

1 Eylül 1996

Zendaya Boyu | Kilosu

1.78 m – 58 kg

Zendaya Mesleği

Şarkıcı – Oyuncu

Zendaya Nereli

Kaliforniya – Amerika Birleşik Devletleri

Zendaya Burcu

Başak

Zendaya Evli mi ? | Sevgilisi Kim ?

Jacob Elordi (2019 yılından bu yana)

Zendaya Instagram

Zendaya Instagram

Yorum yapın